E-Fatura Başvuru Adımları

E-Fatura Başvuru Adımları

01/01/2020 tarihinden itibaren düzenlenecek faturaların vergiler dâhil toplam tutarı vergi mükelleflerine yapılan satışlarda 5.000 TL’yi, vergi mükellefi olmayanlara yapılan satışlarda ise 30.000 TL’yi aşması halinde e-fatura düzenlemesi gerektiğinden, meslektaşlarımızın bu işlemi aşağıdaki şekilde yapması mümkündür.

Entegratör firmadan hizmet satın alarak e-fatura düzenlemek isteyen meslektaşlarımız,  Birliğimiz tarafından anlaşma sağlanmış firmanın işlem adımları aşağıdaki gibidir.

  1. Gelir İdaresi Başkanlığının ücretsiz olarak mükelleflere açtığı fatura düzenleme portalı aracılığıyla https://ebelge.gib.gov.tr/anasayfa.html   hizmet alabilirsiniz.
  2. Entegratör firma aracılığıyla yapmak istiyorsanız.

Anlaşmalı olduğumuz Entegratör firma ile meduladan sonlandırdığınız raporunuzu hiçbir hesaplamaya gerek kalmadan sadece raporu yükleyerek 3 adımda E-fatura oluşturabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız :https://youtu.be/jUTbBKnpGBU

E-fatura Başvuru Adımları :

  1. Firmanız Şahıs şirketi ise(TC kimlik numaranıza kayıtlı ise) Elektronik İmzanız(üts de kullandığınız e-imza) ile https://efatura.ogo.org.tr/ adresinden kolayca başvuru yaparak e-fatura kesebilirsiniz.
  • Firmanız Limited şirketi veya Anonim Şirketi ise yani Vergi kimlik numarası var ise öncelikle Mali Mühür almalısınız. Mali mühür başvurusu için lütfen tıklayınız : https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go

Mali Mühür başvuru adımları yardım videosu için lütfen tıklayınız: https://youtu.be/vhgYPVwpo0o

              Tüm sorularınız için 0850 259 96 06 arayabilirsiniz.

Meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

Detaylı sunum için lütfen tıklayınız

Hızlı Erişim