TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programı

 • Anasayfa
 • TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programı
TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programı

TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programının işletim sisteminize uyumlu versiyonunu aşağıda yer alan bağlantılardan indirebilirsiniz.

TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programı (32 Bit)

v.2.2.5

TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programı (64 Bit)

v.2.2.5

ÜTS Uygulaması Kullanımı (Yeni)

Kılavuzlar

Adım Adım Eksiksiz ÜTS Kılavuzu (PDF)

Adım Adım Program Güncelleme Kılavuzu (PDF)

ÖNEMLİ DUYURU

Bakanlıktan gelen liste tasarım ve formatında geçen hafta gelen listelerle bugün gelen listeler arasında farklılık olduğunu tespit ettik. Programımız geçen haftaki gelen formata göre ayarlı olduğu için düzgün bir şekilde bilgileri aktarıyordu ama yeni gelen liste formatı farklı tasarlandığı için eşleşmelerde karışıklıklar olabiliyor.

YENİ VERSİYONDA;

 • Hem YENİ LİSTE GÖRÜNÜMÜ ne uygun BİLGİ Aktarımı;
 • Hem ESKİ LİSTE GÖRÜNÜMÜ ne uygun BİLGİ Aktarımı;

olmak üzere 2 buton eklendi.

ESKİ LİSTE GÖRÜNÜMÜ

YENİ LİSTE GÖRÜNÜMÜ

TİTUBB Değişiklikler Listesi

v2.2.5 [12 Nisan 2021]

Added

 • AddedTITUBB alanına karışık okutulmuş kare kodları ÜTS bölümüne otomatik şekilde kopyalama özelliği ekledik. Bu sayede her iki listeyi de TEK KAYNAKTAN OKUTMAK suretiyle oluşturma imkânı sağlandı.

v2.2.4 [29 Mart 2021]

Added

 • AddedEczane & Optikler için Şeker çubuğu, Hasta bezi v.s. medikal malzemeleri Karekod okutmadan MEVCUT Sayıma dahil etme özelliği eklendi.

Fixed

 • FixedHata düzeltmeleri yapıldı.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Girdiğiniz bilgiler kaybolmadan yeni versiyonu yükleyebilirsiniz.

 1. Kullandığınız dosyadaki ANAHTAR Kodu yeni versiyonda da geçerlidir. Bir kağıda not alınız. Yeni versiyonda şifre için Odayı aramanıza gerek yoktur.
 2. Ayarlar sayfasındaki “Dosyamdaki Bilgileri YEDEKLE” butonuna basarak Masaüstüne yedekleri alınız.
 3. https://www.togb.org.tr/ adresinden yeni versiyonu indiriniz. İleri ileri diyerek kurunuz. Burada program var üstüne yazayım mı uyarısı alırsanız yenisini YAZ diyerek geçelim.
 4. Yeni dosyamızı açtıktan sonra bilgileri doldurup, ilk ekrandaki Anahtar alanına not ettiğimiz Rakamları yazıp programı açalım.
 5. Ayarlar sayfasındaki “ YEDEKTEN Bilgi Yükle” butonuna bastığımızda otomatik olarak kaydedilecektir. İŞLE TAMAM!

Programın esasını teşkil eden Karekod alanı maalesef tam bir standart içine oturtulmamıştır. Karekodu oluşturan Barkod, Seri ,Lot no, Üretim ve Son kullanma tarihleri her bir firmada farklı yorumlanarak farklı karakter sayılarında üretilmiştir. Bazı firmalar bazı alanları hiç kullanmamaktadır. Haliyle bizim çalıştığımız firmalarda sorun yok iken Türkiyedeki tüm üretici ve ithalatçıların ürün bilgileri Data olarak girildikçe Yüzbinlerce kayıt işlem görmektedir. Aksayan bir noktayı tespit ettikçe hemen müdahale ediyor, çözüm üretiyoruz.

Acele etmenize gerek yok. 15/04/2021 e kadar süremiz var.

HAYIR. Parça parça yükleme yapabilirsiniz. Sorun olup olmadığını görme açısından tavsiyemiz budur. Özellikle ÜTS ye SATILMIŞLARI yükleme işinde Acele edip Normalde elinizde Mevcut ürünleri de yok gibi Bildirim yaparsanız geri dönüşü mümkün olamayabilir. Acele etmeden DİKKATLİ olalım.

TİTUBB Veri Aktarımı ve ÜTS Envanteri Eşitleme Programı Kullanımı

Aktivasyon İşlemi

Veri Aktarımı

Envanter Eşitleme